Jak aplikacja 2do2 pomogła Operetce Wrocławskiej? Case study.

Wiosną 2021 roku zgłosiło się do nas Stowarzyszenie Operetka Wrocławska. Organizacja była na początku swojej pozarządowej drogi, ale z wielkim zapałem do pracy. Kadra potrzebowała wsparcia w zakresie realizacji i rozliczeń projektów. Wdrożyli 2do2 i – jak sami mówią – dziś nie wyobrażają sobie dalszego prowadzenia NGO bez naszej aplikacji. Poznaj ich przygodę z 2do2!

Co było problemem?

Stowarzyszenie od początku postawiło przed sobą ambitne cele i szybko wygrało pierwsze projekty grantowe. Wraz z upływem ich realizacji okazało się, że osoba odpowiedzialna za finanse potrzebuje wsparcia. Pomoc była niezbędna przede wszystkim w kwestiach rozliczeń – przytłaczająca była ilość papierów, formalności i dokumentów. Potrzebne było zatem narzędzie, które pomogłoby stowarzyszeniu przede wszystkim w kwestiach finansowych.

Co zrobiliśmy?

Przedstawiciele stowarzyszenia już po 6. dniach od pierwszej rozmowy z nami, wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu wdrożeniowym. Następnie pozostawaliśmy w stałym kontakcie. Wrocławska Operetka była wtedy na początku działalności, więc wspieraliśmy kadrę oferowanymi przez nas bezpłatnymi konsultacjami.

Wraz z rozwojem stowarzyszenia pojawiało się więcej pytań i potrzeb, dlatego doradzaliśmy na bieżąco z jakich funkcjonalności 2do2 powinni skorzystać dla ułatwienia sobie pracy. Podpowiadaliśmy, jak ewidencjonować korekty, jak ułożyć szablon pieczątek, ale też dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami w nadrukowywaniu pieczątek itd.

Organizacja dziś

Obecnie Operetka Wrocławska zrealizowała ponad 40 projektów i na tym nie poprzestaje. Stowarzyszenie stale zwiększa zakres działań i liczbę realizowanych projektów. Cieszymy się, że 2do2 ich w tym wspiera!

Co Stowarzyszenie Operetka Wrocławska mówi o 2do2?

Zawartość wpisu

Udostępnij!

Facebook
Twitter

Inne artykuły