Historia użytkownika – Fundacja Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”

Fundacja Edukacji Empatii i Rozwoju (w skrócie “FEER”) korzysta z Aplikacji 2do2 od 2020 roku. Na co dzień zajmują się realizacją projektów ze środków publicznych oraz prywatnych. 

Zanim Fundacja zaczęła korzystać z 2do2 rozliczała projekty za pomocą Arkuszy Google i Excela. 

Pan Ziemowit Gil (ZG)- prezes fundacji w następujący sposób wspomina tamten okres: W arkuszach Google było bardzo duże ryzyko, że formuły “się rozjadą”. Z kolei w Excelu wystarczyło jeden błąd, aby cały dokument się rozsypał. Jednakże dzięki temu, że korzystamy obecnie z aplikacji 2do2 przestaliśmy korzystać z Arkuszów Google, a z Excela na ten moment korzysta jedna osoba z całego zespołu.

Prezes fundacji zauważył, że korzystanie z aplikacji przełożyło się na mniejszą ilość stresu i wpłynęło na komfort pracy całego zespołu.

ZG: Z Odkąd korzystamy z aplikacji, jesteśmy zdecydowanie bardziej spokojni, ponieważ nie zamartwiamy się, tym że jeden błąd może kosztować wielogodzinną pracę. Jak i bardzo komfortowe jest to, że mam wszystko w jednym narzędziu do którego dostęp mamy zawsze. 

W Urzędzie Miasta, gdzie FEER rozlicza dotacje, niezwykle chwalą sobie zestawienia przygotowywane w Aplikacji. Urzędnicy chwalą je, mówiąc, że to najprecyzyjniej przygotowywane rozliczenia, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych organizacji. 

Zdaniem FEER 2do2 to również intuicyjna i prosta struktura –  wprost skrojona do potrzeb  NGO’sów. 

ZG: To co od razu rzuciło mi się w oczy to fakt, że aplikacje jest wyposażona funkcje odpowiadające wprost na potrzeby organizacji pozarządowych. Inne narzędzia z których korzystaliśmy były bardziej skierowane dla przedsiębiorstw. Były to duże “kombajny”, wtedy też nie wykorzystywaliśmy wszystkich możliwości tych narzędzi. Ich obsługa była skomplikowana. Aplikacja 2do2 ma dokładnie te funkcje których potrzebujemy, nie ma też ich za dużo – co ułatwia naukę i użytkowanie.”

Na Aplikację 2do2 Pan Ziemowit trafił podczas przeglądania strony internetowej NGO.pl wtedy to opis funkcjonalności aplikacji przykuł jego uwagę. Z aplikacji zaczęli korzystać na początku 2020 roku. Okazało się, że wykorzystanie 2do2 bardzo pomogło organizacji również w związku z trudnościami w okresie epidemii COVID-19. Pomogło przestawić się na pracę zdalną. Początki pracy z 2do2 dla Fundacji były łatwe i płynne. 

ZG: Nie mieliśmy obaw związanych z korzystaniem z aplikacji. Na starcie dostaliśmy duże wsparcie od zespołu 2do2.Wejście w nowe narzędzia na pewno ułatwił mi fakt, że mam wykształcenie informatyczne, ale 2do2 jest na tyle intuicyjne, że dla innych osób nauka również przebiegła bezproblemowo. 

Należy również podkreślić, że Aplikacja sprawdziła się również w pracy użytkowana przez osobę niewidzącą. Jest to możliwe dzięki dostosowaniu 2do2 do obsługi przez czytnik ekranu.

Dzięki uproszczeniu procesu rozliczania, fundacja ma w planach zwiększyć ilość realizowanych projektów w nadchodzącym roku.

Zdaniem Prezesa FEER najbardziej przydatne funkcjonalności 2do2 to:

  • Możliwość przypisywania wykonawcy do rachunku – co pozwala utrzymać porządek w umowach.
  • Przejrzystość i łatwość w obsłudze – ponieważ niezmiernie skraca czas wprowadzania danych (w stosunku do poprzednich metod używanych przez Fundację).
  • Praca na Aplikacji umieszczonej “w chmurze” zmniejsza liczbę papierów oraz ułatwia pracę zdalną. 
  • Automatyczne sprawozdania i raporty. Dzięki nim Fundacja oszczędza w roku i miesiącu wiele godzin pracy.
  • Historia ostatniej zmiany na dokumencie. Usprawnia to pracę w zespole oraz proces wyjaśniania pomyłek – jeśli takie zaistnieją. 
  • Możliwość utworzenia konta dla księgowej. Dzięki temu, że księgowość ma dostęp nie pojawiają się już dodatkowe pytania typu: “Na jakim etapie jesteście?”

W oczach prezesa FEER ważną wartością dodaną w używaniu Aplikacji jest stały help-desk i wsparcie zespołu 2do2. W razie pytań, wątpliwości i problemów, nie tylko tych związanych z techniczną stroną Aplikacji, zespół 2do2 jest niezwykle otwarty, odpowiada szybko i pomaga rozwiązać kłopoty.

Jak mówi Pan prezes: Jest to prosta aplikacja do trudnych zadań. 

Artykuł powstał na podstawie wywiadu z Ziemowitem Gilem – prezesem zarządu Fundacji Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”. Luty 2024 r.

Zawartość wpisu

Udostępnij!

Facebook
Twitter

Inne artykuły