Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Południowa Warmia” – case study

Stowarzyszenie ,,Południowa Warmia” to organizacja z blisko 20-letnim stażem. LGD w 2021 roku zdecydowała się otworzyć konto w Aplikacji 2do2 – obecnie korzysta z aplikacji od prawie 3 lat. 

Skąd ta decyzja? Przygotowywanie sprawozdań w projektach, podział zadań w zespole, “ludzkie błędy” – to wszystko były problemy z jakimi borykała się organizacja. Obecnie są oni w pełni zadowoleni z narzędzia – jako odpowiedzi na ich codzienne problemy. 

Organizacja ma niewielki zespół biurowy – na Aplikacji współpracują ze sobą 3 osoby. Wcześniej taka współpraca nie była możliwa. Do arkuszy rozliczeniowych dostęp miała tylko jedna osoba – najbardziej skrupulatna i doświadczona w zarządzaniu finansami. Obecnie 3 osoby mogą współpracować na plikach – dzięki temu każdy ma dostęp do potrzebnych mu/ jej danych. W LGD Południowa Warmia Aplikacja pomaga na co dzień w tym aby zespół razem przeciwdziała pojawianiu się błędów oraz dopingował do pracy na bieżąco. Osoby w zespole mogą od razu reagować gdy widzą pomyłkę, albo gdy widzą, że jakiś dokument nie pojawia się w Aplikacji. Szybko zwracają sobie nawzajem uwagę, reagują i mają pewność, że rozliczenia są poprawne. 

Rozpoczynając pracę z Aplikacją organizacja prowadziła 3 projekty (wieloletnie o złożonych kosztorysach). Obecnie 1 osoba dedykowana projektom od strony finansowej ma ich pod sobą …. 28! 

Co mówi o pracy na Aplikacji 2do2 Iwona Hudź – osoba dedykowana finansom w organizacji, która korzysta z tego narzędzia na co dzień:

“Sam proces korzystania z aplikacji jest bardzo prosty i intuicyjny. Dzięki przejrzystemu interfejsowi, łatwo możemy znaleźć wszelkie błędy, które mogą się pojawić podczas pracy  kiedy próbowałam dodać fakturę system podpowiedział mi że jest ona już w systemie. Jest to nieocenione wsparcie dla trzyosobowego zespołu, ponieważ jest możliwość aby szybko i skutecznie reagować na wszelkie problemy i poprawiać efektywność pracy. 

Dzięki Aplikacji oszczędzam średnio 4 dni pracy w miesiącu. Wcześniej przygotowanie i porządkowanie dokumentów finansowych na koniec miesiąca zajmowało mi 4-5 dni roboczych. Obecnie zajmuje 1-1,5 dnia!”.

LGD Południowa Warmia realizuje szereg projektów, z rozmaitych źródeł finansowania, przyznaje również projekty w ramach programów re-grantingowych.  

Artykuł powstał na podstawie wywiadu z Iwoną Hudź – sekretarz zarządu LGD Południowa Warmia.

Zawartość wpisu

Udostępnij!

Facebook
Twitter

Inne artykuły